MYŚLĘ ŻE WARTO PRZECZYTAĆ

• autor: mike-1972, 2011-04-04 15:32

MOŻE COŚ W TYM JEST RACJI

Motywacja i inteligencja są głównymi elementami, które należy szukać u młodych piłkarzy, ponieważ uważam że należy posiadać pewien poziom inteligencji aby zrozumieć przyczyny popełnianych błędów a jednocześnie dążyć do ciągłej poprawy.A my niby wiemy ze popełniamy błędy, niby wyciagamy wnioski , po to by w kolejnym meczu znów robic nie tak jak trzeba.

Sam talent nie wystarcza, o zrobieniu kariery decyduje motywacja aby być kimś. Inteligencja pozwala natomiast zrozumieć co trzeba zrobić by stać się lepszym. Jeżeli spojrzysz dookoła siebie zauważysz, że w futbolu najwyższego poziomu większość piłkarzy to inteligentni ludzie. Nie osiągnęli by tego poziomu gdyby nie byli inteligentni. Czyli  wszystko bierze sie z głowy , jak sobie w niej poukładasz tak zeby ci pasowało , to pózniej jest ok . Wszystko zaczyna sie od marzenia , a kończy sie na realizacji tych marzeń, powtarzam wiele razy marzenia sa po o by je realizowac i robie wszystko aby sie one spełniły.

Idealnie gdy dysponujesz piłkarzem, który posiada wszystko . Jeszcze lepiej jak tego wszystkiego sam go nauczysz . Chciałbym aby nasza gra była oparta na technice i ruchu –co oznacza, że patrzę na zawodnika oceniając jego zdolności szybkości operowania piłką  i techniczne. To nie zawsze idzie w parze z siłą i doskonałymi warunkami fizycznymi, ale my chcemy aby nasza gra charakteryzowała się ruchliwością i szybkością . Oczywiście siła i dobre warunki fizyczne są potrzebne, ale my preferujemy technike i myslenie. To wielka sztuka .

Wyselekcjonowanie i stworzenia efektywnego zespołu składającego się z możliwie

najlepszych piłkarzy zajmuje dużo czasu .W kazdym zespole rodzą sie gwiazdy . Ale im więcej gwiazd, tym więcej problemów przed trenerem,

którego zadaniem jest stworzenie harmonijnego, zwartego i rozumiejącego się

zespołu.

Zespół  musi składać  się z ludzi, którzy muszą się szanować i współpracować ze sobą.

Jeżeli w zespole nikt nie zachowuje się jak prima donna, to taki zespół jest w stanie

osiągnąć wielkie wyniki. Jeżeli natomiast poszczególni piłkarze działają we własnym

interesie, bardzo trudno jest osiągnąć sukces. Mogą zdarzyć się spektakularne

zwycięstwa, ale w ostateczności sukces osiągnie tylko zespół o mentalności ‘MY’ ”.

W JEDNOSCI SIŁA

Zawsze powtarzam, że gdy piłkarz jest zdyscyplinowany, szanuje swoich kolegów i trenera , pracuje w sposób profesjonalny, to istnieje gwarancja osiągnięcia dobrych wyników. W przeciwnym wypadku będzie to bardzo trudne .Bardzo dużo mówie o szacunku  , którego jest coraz mniej ,wzajemny szacunek do wszystkich, szacunek wobec trenera, szacunek wobec partnerów, wobec siebie ,szacunek dla tych, którzy nam pomagają i kibicują  I DLA RODZICÓW. Nie zapominajmy o tym , bo to ważne